JBL Aquadur Malawi/Tanganjika

Minerály pro akvária!

400,00 Kč

(1.600,00 Kč / kg, včetně 21% DPH - plus náklady na dopravu)

Obsah: 250 g

Momentálně není k dispozici Bohužel, momentálně nemáme žádné informace o tom, kdy bude produkt znovu dostupný. Klikněte na tlačítko "Upozornit mě, až bude k dispozici" a my Vás informujeme, jakmile bude výrobek opět skladem.

Vlastnosti

 • konstantní hodnoty vody
 • zabraňuje nedostatku minerálních látek
 • zabraňuje srážení kyselosti
 • ideální parametry vody ve sladkovodních akváriích

Produkt č. JBL-2490300, Obsah: 250 g, EAN: 4014162249036

Popis

JBL Aquadur Malawi/ Tanganika je minerální solný doplněk pro sladkovodní akvária, který zajišťuje ideální hodnoty vody pro obyvatele jezer Malawi a Tanganika.

Minerály uhličitanové tvrdosti stabilizují hodnotu pH akvarijní vody, a zabraňují tak poklesu kyselosti a nadměrným změnám hodnoty pH. Stejně jako mnoho tropických vod mají i vody jezer Malawi a Tanganika jednu zvláštnost: jejich uhličitanové tvrdosti jsou vyšší než celková tvrdost. Je to způsobeno tím, že zdroje sodíku dodávají do jezer mnoho uhličitanů vázaných na sodík, namísto vápníku nebo hořčíku.

JBL Aquadur Malawi/Tanganjika vytváří jak s vodou z vodovodu, tak s vodou získanou reverzní osmózou, ideální vodu pro chov východoafrických druhů cichlid a jejich doprovodnou faunu. Zvýšení dočasné tvrdosti upravuje a pufruje hodnotu pH v potřebném alkalickém rozmezí. To podporuje zdraví, přirozenou barevnou nádheru a připravenost ryb ke tření. U citlivých druhů se zvyšuje rychlost líhnutí.

Výhody
Dodání důležitých minerálů vede k rychlému zvýšení druhově vhodné uhličitanové tvrdosti a stabilizaci hodnoty pH. Je podpořeno to, že se rybky dobře cítí a zároveň je stimulována ochota cichlid ke tření. Zvyšuje se líhnivost mladých ryb a podporuje se také jejich růst a vybarvení. JBL Aquadur Malawi/ Tanganyik připravuje optimální parametry vody jako v přírodě.

Způsob použití
Pomocí přípravku JBL Aquadur můžete upravit jakoukoliv měkkou vodu na požadovanou tvrdost, podle potřeb ošetřovaných ryb, a to úpravou směsi prášku. JBL Aquadur je vhodný pro vodu z reverzní osmózy, vodu z vodovodu změkčenou iontovou výměnou a také dešťovou vodu. JBL Aquadur je vhodný zejména pro ztvrdnutí vody, která vyžaduje přípravu reverzní osmózou nebo iontovou výměnou kvůli přítomnosti znečišťujících látek. Tvrdší voda má navíc příznivější rozložení iontů pro většinu tropických ryb než běžná voda z vodovodu.

Dávkování

 • jedna odměrka (cca 20 g) zvýší dočasnou tvrdost 100 l vody o cca 3,2° dKH;
 • podrobný návod s výpočtovou tabulkou je součástí výrobku.

Náš odborník Oliver Knott doporučuje

 • JBL Aquadur Malawi/ Tanganika stabilizuje hodnoty vody v akváriích s cichlidami!
Výrobce: JBL
Výstražné a bezpečnostní pokyny

Výstražné slovo: varování

Bezpečnostní pokyny:

 • P102 - Uchovávejte mimo dosah dětí.
 • P280 - Používejte ochranné rukavice/ochranný oděv/ochranné brýle/obličejový štít.
 • P305+P351+P338 - PŘI ZASAŽENÍ OČÍ: Několik minut opatrně oplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny a pokud je lze vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování.

Výstražná upozornění:

 • H319 - Způsobuje vážné podráždění očí.

Recenze našich zákazníků a zákaznic

hodnocení pro JBL Aquadur Malawi/Tanganjika (čeština)

5,0 z 5 hvězdiček
5 hvězdiček
1 (100%)
4 hvězdičky
0 (0%)
3 hvězdičky
0 (0%)
2 hvězdičky
0 (0%)
1 hvězdička
0 (0%)

1 hodnocení

Podobné výrobky:

  Zákazníci si také koupili