JBL SilicatEx Rapid, 400 g

Filtrační materiál pro odstranění kyseliny křemičité!

729,00 Kč

(1.822,50 Kč / kg, včetně 21% DPH - plus náklady na dopravu)

Obsah: 400 g

Doručení do úterý, 23. dubna, pokud objednáte do pondělí do 00:00.

skladem

Doprava zdarma do země Česká republika od 1.190,00 Kč.
Více informací k přepravě a dodání

Vlastnosti

 • zaručená účinnost
 • pro čistou a zdravou vodu
 • zabraňuje tvorbě Bacillariophyceae

Produkt č. JBL-6234700, Obsah: 400 g, EAN: 4014162623478

Popis

JBL SilikatEx Rapid je granulované filtrační médium pro použití ve vnějších filtrech ve sladkovodních a mořských akváriích. Používá se k odstranění kyseliny křemičité (křemičitanů). která způsobuje tvorbu Bacillariophyceae.

Zdravá čistá voda
Zbytky krmiva, rostlin a produktů látkové výměny zhoršují kvalitu akvarijní vody. Kvalitní voda je pro zdravé ryby a rostliny nezbytná. Abyste zajistili dobrou kvalitu vody, musíte používat akvarijní filtry. Filtry nasávají akvarijní vodu a odstraňují z ní nečistoty a odpad, čímž poskytují ideální prostředí pro čistící bakterie, a mohou být vybaveny různými filtračními materiály podle konkrétních potřeb.

Krásná akvária bez otravných řas
Bacillariophyceae (diatomy) tvoří hnědavé usazeniny na rostlinách, dně a dekoracích. Tvoří se, pokud voda obsahuje více než 0,4 mg/l kyseliny křemičité (křemičitany - SiO2). Kyselina křemičitá se do vody obvykle dostává prostřednictvím vody z vodovodu a diatomy ji využívají ke stavbě své kostry. V boji proti tomuto problému je třeba kyselinu křemičitou z vody odstranit, aby řasy odumřely nebo se vůbec nevytvořily.

Diatomy nejsou toxické ani škodlivé. V africkém jezeře Malawi nebo Tanganika jsou také součástí základní stravy cichlid. Vzhledem k tomu, že řasy tvoří hnědavé usazeniny, které jsou považovány za nevzhledné, měly by být z akvária odstraněny.

Rozdíl mezi diatomitami (Bacillariophyceae) a sinicemi
Obě skupiny řas mohou vypadat velmi podobně. Rozdíl však ucítíte, když se jich dotknete: sinice vypadají slizce, zatímco diatomy jsou drsné.

Speciální filtrace
SilikatEx Rapid odstraňuje křemičitany ze sladkovodních a mořských akvárií. Díky tomu jsou nežádoucí diatomie (hnědé nebo červené usazeniny), které se často objevují po doplnění sladké vody, zbaveny své živné základny. SilikatEx Rapid mimo jiné odstraňuje také fosfáty, a tím reguluje růst dalších řas. Filtrační materiál vytváří vhodné životní podmínky pro biotop.

SilikatEx odstraňuje křemičitany ze sladkovodních a mořských akvárií, čímž zbavuje nežádoucí diatomie (hnědé nebo červené usazeniny), které se často objevují po doplnění sladké vody, jejich potravních zdrojů. Diatomy se mohou vyskytovat i při použití osmózních systémů bez speciální membrány pro odstraňování křemičitanů. SilikatEx Rapid mimo jiné odstraňuje také fosfáty, a tím reguluje růst dalších řas. Filtrační materiál vytváří vhodné životní podmínky pro biotop.

Snadné použití
Nasypte JBL SilikatEx Rapid do dodané síťky a vložte ji do filtru. Zkontrolujte obsah křemičitanů pomocí JBL Test SiO2: hodnoty pod 0,4 mg/l zabraňují tvorbě diatomie.

Zaručená účinnost: JBL SilikatEx Rapid váže až 30 000 mg křemičitanů (SiO2)/kg.

Obsah balení: 1x 400 g JBL SilikatEx Rapid pro 200-400 l akvária, s mřížkou a zajišťovací sponou.

Náš odborník Oliver Knott doporučuje

 • ​​​​​​​JBL SilikatEx rapid je granulované filtrační médium pro použití ve vnějších filtrech ve sladkovodních a mořských akváriích k odstranění kyseliny křemičité (křemičitanů).
Výrobce: JBL

Recenze našich zákazníků a zákaznic

hodnocení pro JBL SilicatEx Rapid (čeština)

3 hodnocení v jiných jazycích

5,0 z 5 hvězdiček
5 hvězdiček
4 (100%)
4 hvězdičky
0 (0%)
3 hvězdičky
0 (0%)
2 hvězdičky
0 (0%)
1 hvězdička
0 (0%)

4 hodnocení

Dosud neexistují žádné recenze v jazyce čeština, pouze 3 hodnocení v jiných jazycích.


Podobné výrobky:

 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder

Zákazníci si také koupili

 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder