JBL NitratEx, 250 ml

Filtrační hmota!

360,00 Kč

(1.440,00 Kč / l, včetně 21% DPH - plus náklady na dopravu)

Obsah: 250 ml

Doručení do středa, 19. června, pokud objednáte do pátek do 00:00.

skladem

Doprava zdarma do země Česká republika od 1.190,00 Kč.
Více informací k přepravě a dodání

Vlastnosti

 • opakovaně použitelný
 • odstraňuje dusičnany
 • zabraňuje tvorbě řas a odstraňuje je
 • pouze pro sladkovodní akvária

Produkt č. JBL-6253700, Obsah: 250 ml, EAN: 4014162625373

Popis

JBL Nitrat Ex je granulovaný filtrační materiál pro použití ve vnějších filtrech sladkovodních akvárií. Používá se k odstranění dusičnanů (NO3), které způsobují tvorbu řas.

Pro akvária bez řas
Proces rozkladu nebo mineralizace všech organických látek v akváriu (zbytky potravy a rostlin, rybí exkrementy) probíhá prostřednictvím fází bílkoviny-amonium-dusitany-dusičnany. Při dobře fungujícím biologickém filtračním systému by neměl být zjištěn ani amoniak, ani dusitany; obsah dusičnanů by se měl pomalu zvyšovat. Dusičnany jsou posledním stupněm mineralizace v akváriu a v relativně vysokých koncentracích nejsou pro ryby toxické. Dusičnany lze použít jako živinu pro rostliny; pokud je však množství dusičnanů v akváriu příliš vysoké, má negativní vliv na růst rostlin a může mít negativní dopad na pohodu citlivých ryb. Hodnoty nad 50 mg/l mohou také podpořit nežádoucí růst řas. Měli byste se proto snažit udržovat hodnoty pod 50 mg/l. S testovací sadou JBL Nitrate Test Set NO3 můžete snadno měřit hodnoty dusičnanů ve svém akváriu.

Speciální filtrace
JBL NitratEx snižuje vysoké hodnoty dusičnanů prostřednictvím iontové výměny. NitratEx o objemu 250 ml váže 9000 mg dusičnanů během několika hodin. To odpovídá 200 l akváriu (bez dekorací atd. cca 180 l) s 50 mg dusičnanů/l. Po vyčerpání kapacity se do vody již dusičnany nepřisypávají. Jednoduchou regenerací pomocí kuchyňské soli je JBL NitratEx opět připraven k použití.

Snadné použití
Nalijte JBL NitratEx do dodané síťky a tu vložte do filtru. Nejprve byste měli rozprostřít dostatečnou vrstvu filtrační vaty (JBL Symec nebo Symec XL), abyste zabránili znečištění JBL NitratEx. V závislosti na kapacitě akvária a zatížení dusičnany lze použít několik sáčků NitrateEx najednou. Pokud požadované hodnoty (naměřené pomocí testovací sady JBL Nitrat) není dosaženo do dvou dnů, materiál zregenerujte a použijte jej znovu. Doporučujeme nesnižovat obsah dusičnanů pod 10 mg/l, jinak hrozí nebezpečí vzniku jedovatého sirovodíku v akváriu. Rovněž se nedoporučuje provádět současně filtraci přes rašelinu, protože JBL NitratEx váže huminové látky a další cenné složky obsažené v rašelině.

JBL Nitrat Ex nelze používat přímo v mořských akváriích. JBL NitratEx však lze použít ke snížení obsahu dusičnanů ve vodovodní vodě před jejím použitím v mořských akváriích.

Obsah balení: 250 ml přípravku JBL NitratEx, se síťkou a zajišťovací sponou (obsah je dostatečný pro 200 l akvárium).

Náš odborník Oliver Knott doporučuje

 • JBL NitratEx rychle odstraňuje dusičnany a zabraňuje nežádoucí tvorbě řas!
Výrobce: JBL

Recenze našich zákazníků a zákaznic

hodnocení pro JBL NitratEx (čeština)

2 hodnocení v jiných jazycích

4,6 z 5 hvězdiček
5 hvězdiček
3 (60%)
4 hvězdičky
2 (40%)
3 hvězdičky
0 (0%)
2 hvězdičky
0 (0%)
1 hvězdička
0 (0%)

5 hodnocení

Dosud neexistují žádné recenze v jazyce čeština, pouze 2 hodnocení v jiných jazycích.


Podobné výrobky:

 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder

Zákazníci si také koupili

 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder