JBL Clearmec plus, 600 ml

Filtrační materiál!

320,00 Kč

(533,33 Kč / l, včetně 21% DPH - plus náklady na dopravu)

Obsah: 600 ml

Doručení do pátek, 19. dubna, pokud objednáte do čtvrtek do 00:00.

skladem

Doprava zdarma do země Česká republika od 1.190,00 Kč.
Více informací k přepravě a dodání

Vlastnosti

 • čistá a zdravá voda
 • odstranění dusičnanů, dusitanů a fosforečnanů
 • zabraňuje nadměrnému růstu řas

Produkt č. JBL-6239500, Obsah: 600 ml, EAN: 4014162623959

Popis

JBL Clearmec plus je filtrační médium pro použití ve vnějších filtrech ve sladkovodních akváriích a jezírkách, které se používá k odstraňování dusičnanů, dusitanů a fosforečnanů.

Nežádoucí sloučeniny fosforu
Fosfor je v přírodních vodách vzácný prvek (0,001-0,01 mg/l). Rostliny se během svého dlouhého vývoje této situaci nedostatku přizpůsobily a pro svůj růst potřebují jen velmi málo fosforu. Pokud je v akváriu příliš mnoho sloučenin fosforu, často 100-1000x více než v přírodě, dochází k explozivnímu růstu řas. Pravidelná kontrola obsahu fosfátů, např. pomocí testovacích sad JBL Phosphate Test Sets PO4, a včasné použití přípravku JBL PhosEx Ultra, tomuto problému zabrání. Ve sladké vodě byste měli mít hodnoty kolem 0,5 mg/l a v mořské vodě hodnoty pod 0,1 mg/l.

Nitráty a fosfáty jsou hlavními živinami řas. Pokud se z vody odstraní jedna nebo obě živiny, řasy již nemohou růst.

Proces rozkladu neboli mineralizace všech bio látek v akváriu (zbytky potravy a rostlin, rybí exkrementy) probíhá prostřednictvím fází bílkoviny-amonium-dusitany-dusičnany. Při dobře fungujícím biologickém filtračním systému by neměl být zjištěn ani amoniak, ani dusitany; obsah dusičnanů by se měl pomalu zvyšovat. Dusičnany jsou posledním stupněm mineralizace v akváriu a v relativně vysokých koncentracích nejsou pro ryby toxické. Dusičnany lze použít jako živinu pro rostliny; pokud je však množství dusičnanů v akváriu příliš vysoké, má negativní vliv na růst rostlin a může mít negativní dopad na pohodu citlivých ryb. Hodnoty nad 50 mg/l mohou také podpořit nežádoucí růst řas. Měli byste se proto snažit udržovat hodnoty pod 50 mg/l. S testovací sadou JBL Nitrate Test Set NO3 můžete snadno měřit hodnoty dusičnanů ve svém akváriu.

Způsob použití
JBL ClearMec Plus je směs jílových kuliček a speciálních pryskyřic. Absorbuje dusičnany, dusitany a fosfáty, aniž by odstraňovala důležité stopové prvky. Terakotové globule podporují kolonizaci prospěšných čistících bakterií. Voda v akváriu se stává křišťálově čistou a jsou vytvořeny ideální podmínky pro ryby a rostliny.

JBL ClearMec Plus je vhodný pro téměř všechny filtrační systémy. Jednoduše umístěte jednu nebo více mřížek JBL ClearMec Plus do filtru jako poslední vrstvu za všechna ostatní filtrační média. Před použitím je dobře opláchněte pod tekoucí vodou. Mřížku JBL ClearMec Plus je třeba vyměnit přibližně po 3 měsících.

Obsah: 2 x 0,3 ml filtrační média, na 150 - 300 l vody, uzavírací spona.

Náš odborník Oliver Knott doporučuje

 • s JBL ClearMec Plus snížíte hladinu fosfátů z 10 na méně než 1 mg/l během chvilky!
Výrobce: JBL

Recenze našich zákazníků a zákaznic

hodnocení pro JBL Clearmec plus (čeština)

2 hodnocení v jiných jazycích

4,0 z 5 hvězdiček
5 hvězdiček
3 (50%)
4 hvězdičky
2 (33%)
3 hvězdičky
0 (0%)
2 hvězdičky
0 (0%)
1 hvězdička
1 (16%)

6 hodnocení

Dosud neexistují žádné recenze v jazyce čeština, pouze 2 hodnocení v jiných jazycích.


Podobné výrobky:

 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder

Zákazníci si také koupili

 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder