JBL BioNitratEX, 100 ks

Biologický filtrační materiál!

669,00 Kč

(6,69 Kč / ks, včetně 21% DPH - plus náklady na dopravu)

Obsah: 100 ks

Doručení do úterý, 28. května, pokud objednáte do čtvrtek do 13:00.

skladem

Doprava zdarma do země Česká republika od 1.190,00 Kč.
Více informací k přepravě a dodání

Vlastnosti

 • pro odstranění dusičnanů
 • biologický filtrační materiál
 • stabilizační účinek na vodu

Produkt č. JBL-6253600, Obsah: 100 ks, EAN: 4014162625366

Popis

JBL BioNitratEx je filtrační materiál pro použití ve vnějších filtrech sladkovodních akvárií. Používá se k odstranění dusičnanů (NO3), které jsou příčinou tvorby řas.

Pro krásné akvárium bez řas
Proces rozkladu nebo mineralizace všech bio látek v akváriu (zbytky potravy a rostlin, rybí exkrementy) probíhá prostřednictvím fází bílkovina-amonium-dusitan-dusičnany. Při dobře fungujícím biologickém filtračním systému by neměl být zjištěn ani amoniak, ani dusitany; obsah dusičnanů by se měl pomalu zvyšovat. Dusičnany jsou posledním stupněm mineralizace v akváriu a v relativně vysokých koncentracích nejsou pro ryby toxické. Dusičnany lze použít jako živinu pro rostliny; pokud je však množství dusičnanů v akváriu příliš vysoké, má negativní vliv na růst rostlin a může mít negativní dopad na pohodu citlivých ryb. Hodnoty nad 50 mg/l mohou také podporovat nežádoucí růst řas. Měli byste se proto snažit udržovat hodnoty pod 50 mg/l. S testovací sadou JBL Nitrate Test Set NO3 můžete snadno měřit hodnoty dusičnanů ve svém akváriu.

Snadné použití
Dusičnany a fosforečnany jsou hlavními živinami řas. Pokud je voda zbavena jedné nebo obou těchto látek, řasy již nemohou růst.
Bakterie však rozkládají dusičnany pouze za určitých podmínek. Pouze v případě, že již není k dispozici kyslík a zdroj uhlíku (živina pro bakterie), rozkládají bakterie dusičnany, aby získaly jejich kyslík.

Při použití přípravku JBL BioNitratEx se bakterie během 4 týdnů usadí na povrchu kuliček a vytvoří hustý biofilm. Pod biofilmem se vytvoří zóna s nízkým obsahem kyslíku, ve které bakterie přejdou na "nitrátové dýchání" a rozkládají dusičnany, které podporují růst řas (NO3). Biosféry fungují jako potrava pro bakterie a dusičnany jako zdroj kyslíku. Proto se časem biosféry zmenšují, až zcela zmizí. To trvá přibližně 6-12 měsíců v závislosti na obsahu dusičnanů. Jakmile biosféry zmizí, je třeba přidat nové.

Šneci
Pokud se na koule JBL BioNitratEx dostane mnoho plžů, sežerou biofilm na jejich povrchu. Díky tomu se kyslík dostane ke spodním vrstvám bakterií, které již nebudou muset rozkládat dusičnany, aby získaly kyslík. Pokud máte v akváriu hodně šneků, může být užitečné nasypat pelety JBL BioNitratEx do jemné síťky, aby se šneci nedostali dovnitř.

Rozdíl oproti JBL NitratEx: JBL BioNitratEx funguje čistě biologicky prostřednictvím rozkladu bakteriálních dusičnanů. Naproti tomu JBL NitratEx je vyroben ze syntetické pryskyřice, která váže dusičnany z vody (pouze sladká voda!) a vyměňuje je za neškodné chloridy (funkce iontové výměny). Výhodou tohoto systému je, že jej lze rychle použít např. k odstranění dusičnanů z vodovodní nebo pramenité vody.

Je však vhodné obsah dusičnanů příliš nesnižovat. Pokud klesne pod mg/l, hrozí v akváriu nebezpečí vzniku toxického sirovodíku.

JBL NitratEx nelze používat v mořských akváriích. Lze jej však použít k odstranění dusičnanů z vodovodní vody před výměnou vody.

Obsah: 100 pelet redukujících dusičnany, pro 200-300 litrů vody.

Náš odborník Oliver Knott doporučuje

 • JBL BioNitratEx zajišťuje trvalou redukci dusičnanů a zabraňuje nežádoucí tvorbě řas!
Výrobce: JBL

Recenze našich zákazníků a zákaznic

hodnocení pro JBL BioNitratEX (čeština)

2 hodnocení v jiných jazycích

5,0 z 5 hvězdiček
5 hvězdiček
4 (100%)
4 hvězdičky
0 (0%)
3 hvězdičky
0 (0%)
2 hvězdičky
0 (0%)
1 hvězdička
0 (0%)

4 hodnocení

Dosud neexistují žádné recenze v jazyce čeština, pouze 2 hodnocení v jiných jazycích.


Podobné výrobky:

 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder

Zákazníci si také koupili

 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder